Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ memleketi Yozgat’ta

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Bozok Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kaldırımlar’dan Sakarya’ya Necip Fazıl Sempozyumu” sona erdi.
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen sempozyumun son gününe Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başta olmak üzere Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fakülte dekanları ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katıldı.
Kaldırımlardan Sakarya’ya Necip Fazıl Sempozyumu’nda üstadı tanıma imkanı bulduklarını söyleyen Bakan Bozdağ, “Necip Fazıl bizim medeniyet pınarımızın sürekli akacak büyük bir çeşmesidir. Bu çeşmeden kana kana içmek evlatlarımıza, çocuklarımıza, kana kana içirmek hepimiz için, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir bereket olacaktır. Necip Fazıl’ları iyi tanıdığımızda geleceğimizi hem millet olarak hem de devlet olarak daha güçlü bir biçimde inşa edeceğimize yürekten inanıyorum. İstiklal Marşımızın ilk kelimesi ‘Korkma’dır. Neden ‘korkma’ diye başlar. Başka bir kelime ile neden başlamadı. Ona baktığımızda Türk toplumunun İstiklal Marşının yazıldığı yıllarda ve bu marşı yazan büyük fikir ve edebiyat insanının dava adamının yaşadığı hayatta ve bu hayatın öğrettiklerinde aramak lazım” dedi.
Adalet Bakanı Bozdağ, sempozyumun sonunda Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Necip Fazıl Kısakürek resim sergisini gezdi.

Bir önceki yazımız olan Bakan Bozdağ Yozgat’ta basın mensuplarını dinledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri