Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Akdağmadeni Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde mali genel kurul yapıldı

Belediye Kültür Merkezinde yapılan 2016 yılı mali genel kurula AK Parti Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül, Belediye Başkanı Suphi Daştan, AK Parti İlçe Başkanı Önder Gürel, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Kara, Esnaf Odası Başkanı Ömer Osman Tekin, Ziraat Odası Başkanı Eyyup Elmalı, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Şahin Cesur ve kooperatif ortakları katıldı.

Mali genel kurul toplantısında önce kooperatifin 2016 yılı mali bütçesi ile 2017 yılı tahmini bütçeleri okunarak oy birliği ile kabul edildi. Akdağmadeni Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Kara,Kooperatif olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Bu yılda yine esnafımıza ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullandıracağız dedi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül ise,Türkiye genelinde bin esnaf kefalet kooperatifimiz var. Bunların sorunları genel merkezimizde değerlendirilerek çözüme kavuşturuluyor. Kooperatiflerimiz 1950’yılından itibaren esnafın can dostu olmuş. Babasından, kardeşinden yardım bulamayan esnaf, kooperatifimiz tarafından desteklenmiştir. Esnafımıza verdiğimiz yüzde 10 faiz oranı ile kredinin yüzde 5’ini devlet karşılamaktadır. 15 yıldır esnafımıza sıfır faizli kredi vermek için gayret sarf ettik ve bunu başardık. Bu durum ülkemizin istikrarlı olduğu dönemlerde olmuştur şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta Kütüphane Haftası kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri