Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Beni Affet Anne” adlı tiyatro oyunu Boğazlıyan’da sahnelendi

Yozgat Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destek verdiği Beni Affet Anne isimli tiyatro eseri, Ertel Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Tiyatroyu 9. sınıf öğrencileri başta olmak üzere çok sayıda kişi izledi.

Onur Yenidünya’nın yazıp yönettiği ve bir kaza sonucu annesini kaybeden Edebiyat bölümü öğrencisi bir gencin, arkadaşlarının yönlendirmesiyle uyuşturucu batağına saplanması üzerine gelişen olayları konu alan ‘’Beni Affet Anne’’ adlı tiyatro eseri izleyicilerden tam not aldı. Yaşar Alptekin, Eyüp Fındık, Onur Yenidünya, Ömer Bulut, Hasan Şener ve Berk Ali Çatal’ın rol aldığı oyun Boğazlıyanlı tiyatro severlere oldukça duygusal anlar yaşattı. Ünlü sinemacı Yaşar Alptekin bir babanın, uyuşturucu bağımlısı oğlunu bu alışkanlıktan kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu edinen oyun hakkında bilgi verdi. Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı oyunu sahnelemek için 2 aylık turne düzenlediklerini ve ilk duraklarının Yozgat olduğunu söyleyen Alptekin, Bu toplumdaki yetişkinlere, gençlere önderlik yapmamız lazım. Biz de kendi sektörümüzde, tiyatroda hizmet etmek istedik. Yaklaşık 2 aylık bir prova dönemi oldu. Şimdi de turnedeyiz. İlk durağımız da Yozgat oldu, şimdi de Boğazlıyan’dayız dedi.

Tiyatroyu, öğrencilerin yanısıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Şube Müdürleri Nazan Tok ve Vedat Oymak başta olmak üzere okul müdürleri ve öğretmenler de takip etti.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta muhtarlara madde bağımlılığı eğitimi verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri