Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bozok Üniversitesi 10. Bahar Şenliği başladı

Mehter takımı eşliğinde yürüyüşüyle başlayan bahar şenliğine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yimpaş AVM önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından Yozgat Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. Şenliğin açılışında konuşan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey,Üniversitemiz bu yıl 10. Bahar Şenliğini daha önceki yıllarda olduğu gibi şehrimizin merkezinde özellikle Cumhuriyet Meydanı’ndan başlatmak suretiyle üniversite olarak şehirle bütünleşmesini ve üniversitedeki faaliyetlerden halkımızın haberdar olmasını istedik. Gençlerimiz bir eğitim yılı boyunca gayret göstererek derslerinde ve sosyal faaliyetlerinde çaba harcadılar. Mezuniyet öncesinde bu yıl mezun edeceğimiz öğrencilerimizi sevinçle uğurlamak üzere bahar şenliklerimizi biraz daha erkene almak suretiyle başlatmış bulunuyoruz. Özellikle gençlerimizin ve mezun olacak öğrencilerimiz çalışmalarını, taçlandıracağı ve şehirle bütünleştirerek kendi arasında kaynaşmak adına şenliklerimizin önemli olduğuna inanıyor ve hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Konuşmanın ardından şenlik meşalesi yakıldı. Daha sonra ise yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları Vali Yurtnaç ve Rektör Karacabey tarafından verildi. Kupa ve madalya merasiminin ardından program sona erdi. 24 Nisan’da başlayan bahar şenlikleri 2 Mayıs Salı günü sona erecek.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri