Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bozok Üniversitesi’nde atölyeler iyileştirildi

Yozgat Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü atölyeleri yenilendi. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fiziki ve genel şartlarının iyileştirilmesinden sonra modern bir görünüme kavuşturulan atölyelerde incelemelerde bulundu.
Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zeki Mut ve bölüm hocalarından bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, öğrenciler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı stantları eşi Beyza Karacabey ile gezdi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birçok alanda özellikle de geleneksel el sanatlarında güzel üretimler yapıyor. Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerimizin daha güzel çalışmalar yapmaları ve üniversitemizi tanıtıcı ürünler çıkartmaları için elimizden gelen desteği sağlamaktayız. Geleneksel el sanatlarında üniversite öğrencilerimizi olduğu kadar şehrimizden bu yönde arzusu ve kabiliyeti olanları da yetiştirmeyi düşünüyoruz. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz sadece öğrenciye hizmet vermiyor. Aynı zamanda Yozgat halkına da hizmet veriyor” dedi.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun Yozgat kültürünü tanıtılması anlamında da önemli işler yaptığını belirten Rektör Karacabey, bu bölümün işlerlik kazanmasında emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu. İncelemelerin ardından Rektör Prof. Dr. Karacabey, eşi Beyza Karacabey, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yönetimi ve öğrenciler birlikte pasta kesti. Ziyaret anısına Prof. Dr. Salih Karacabey’e çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi’nde sona gelindi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri