Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Damar bulmada artık zorluk çekilmeyecek

Yozgat Şehir Hastanesinde kan alma ünitesinde damar bulma sorunu , damar bulma cihazı ile çözüme kavuşuyor. Hastane ve sağlık kuruluşlarında kan alımı yapılırken yaşanan en büyük sıkıntının damar yeri tespiti olduğunu ifade eden Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, bu cihaz sayesinde damarın ne kadar derinlikte olduğunun rahat bir şekilde görüleceğini söyledi.

Cihazın, cilt altında yer alan 10 mm derinliğindeki damarları görüntüleyen kızılötesi teknolojisiyle çalıştığını ifade eden Kurca, “Kola belli bir mesafeden tutulan cihaz, derinin altını 10 mm’ye kadar gösterebiliyor. Tamamen zararsız kızılötesi dalgalar ile yapılan işlemde hasta hiç acı çekmiyor. Cihazın hiçbir zararı olmadığından çocuklar ve bebekler üzerinde dahi rahatça kullanılabiliyor. El ve kol üzerinden tıbbi bir işlem olmaksızın damarları gösterebiliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Vali Yurtnaç, Çözüm Koleji öğrencileriyle bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri