Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Fırtına dindi, balık fiyatları düştü

Yozgat’ta geçen hafta balık fiyatlarında yaşanan artış normale döndü. Balık tezgahları tekrar canlanırken vatandaşta balığa akın etti.
Yozgat’ta balıkçılık yapan Mustafa Gökberk, Türkiye’yi etkisi altına alan olumsuz hava şartları nedeniyle balıkçıların geçen hafta denize açılamadığını ancak havaların tekrar normale dönmesiyle tezgahların balığa doyduğunu söyledi. Geçen hafta yükselen balık fiyatlarının hafta ortasıyla birlikte tekrar düştüğünü belirten Gökberk, vatandaşların Yozgat’ta en çok hamsi ve çinekopu tercih ettiğini ifade etti.
Geçen hafta 10 liraya satılan hamsinin kilosu 8 liraya 25 liraya satılan Çinekopun kilo fiyatı ise 20 liraya düştü. Tezgahta yer alan balık çeşitlerinin fiyatı ise şu şekilde oluştu: “Alabalık 15 lira, palamut tane 5 lira, mezgit 15 lira, levrek ve çupranın kilogramı ise 30 lira”
Karadeniz’de fırtınanın dinmesiyle birlikte balıkçıların ağlarını doldurduğunu bildiren Gökberk, “Birkaç gündür vatandaşlarımız balık almakta güçlük çekiyordu ancak bol miktarda yapılan av sayesinde fiyatlar tekrardan düştü. Kilosu 10 liraya çıkan hamsinin 8 liraya düşmesi en çok vatandaşımızı sevindirdi. Yine tezgahta yer alan çinekopu da hamsiden sonra Yozgat halkı tercih ediyor” dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri