Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kısa Dönem Erler Yemin Etti – Yozgat/

Yozgat ve Sivas’ta 365. kısa dönem acemi erler, yemin ederek vatani görevinin ilk bölümünü tamamladı.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı’nda temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 365. kısa dönem 60 er için yemin töreni düzenlendi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Yozgat’ın Anadolu’nun bağrında yiğidin harman olduğu bir memleket olduğunu söyledi.

Her milletin belli karakteristik özelliklerinin bulunduğunu, Türk milletinin de kahraman ve asker özelliğinin olduğunu ifade eden Yurtnaç, Milletimizin hepsinin gönlünde bir kahramanlık yatar. 15 Temmuz’da da bu kahramanlıklardan birini milletçe hep birlikte gösterdik. Milletimizin ne kadar yürekli, ne kadar kahraman, vatanını milletini ne kadar sevdiğinin nişanesi olarak hep birlikte yaşadık. dedi.

İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ise, bu görkemli tabloyu oluşturan, dosta güven, düşmana korku veren askerlerle gurur duyulması gerektiğini vurguladı.

Yemin töreni sonrası askerler, aileleriyle bir araya gelerek hasret giderdi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ile asker aileleri katıldı.

MERSİN
Mersin’de kısa dönem acemi erler yemin etti
-Temel eğitimlerini tamamlayan 365. kısa dönem erler düzenlenen törenle yemin etti
Yemin töreninin ardından aileleriyle buluşan askerler, gözyaşlarına hakim olamadı
Mersin’de temel eğitimlerini tamamlayan 365. kısa dönem 120 er, düzenlenen törenle yemin etti.

Edip Buran Spor Salonu’nda düzenlenen yemin töreninde ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Acemi erler adına Murat Aslan’ın konuşmasının ardından acemi askerler, Türk bayrakları ve silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, yaptığı konuşmada, vatana hizmetin anayasada her Türk’ün hakkı ve ödevi olarak tanımlandığını belirtti.

15 Temmuz gecesi silahlı kuvvetlerin içerisine gizlenen hainlerin milletin birliğine ve devletin bekasına kastetmeye yeltendiklerini anımsatan Çakacak, şöyle devam etti:

Ancak bu hainler en sert cevabı silahlı kuvvetlerimizin kahraman askerlerinden, kahraman polislerimizden ve yüce milletimizin değerli evlatlarından almışlardır. Aziz milletimiz 7’den 70’ine, kadınından erkeğine meydanlara çıkarak bu hainlerin gasbettikleri silahların önüne bedenlerini siper etmişlerdir. Tarihte defalarca kez kanıtladığımız gibi 15 Temmuz gecesi de milletimizin kardeşliğini, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi hedef alan bu hainler amaçlarına asla ulaşamayacaklarını bir kez daha en güçlü şekilde kanıtladık.

Mersin İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Kanat da anne ve babaların evlatlarının kutsal yemin töreninde bulundukları için büyük güç ve moral kaynağı olduğunu belirtti.

Tarihi zaferler ve kahramanlıklarla dolu Türk ulusunun ferdi olarak bu yemine hayat boyu bağlı kalmanın her asker için vazgeçilmez bir zorunluluk olduğunu ifade eden Kanat, Askerler ant içerek kendilerine yeni bir yaşam tarzı seçti. Bu yaşam tarzının özelliği feragat, fedakarlık, cesaret ve disiplindir. Bu kısa eğitim süresinde askerliğin temel esaslarını ve yüzlerce yıllık geleneklerimizi öğrendiniz. Temel eğitimde öğrendiğiniz bu esaslar bundan sonraki eğitiminiz ve askerlik yaşantınız için rehber olacaktır. dedi.

Törenin ardından aileleriyle buluşan askerler ve aileleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Bir önceki yazımız olan Yozgat Belediyesi’nde hedef 1 milyon ekmek dağıtmak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri