Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Milletvekili Başer, referandum çalışmalarını sürdürüyor

16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmalarını sürdüren AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, vatandaşların taleplerini dinliyor. Başer, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Bu kapsamda Yozgat İl Özel İdaresi’nde vatandaşlarla buluşan Başer, 16 Nisan’da neden ’evet’ denilmesi gerektiğini anlattı. Başer, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve referandum kapsamında vatandaşlardan evet oyu kullanmalarını istedi.

Siyasi istikrardan bahseden Başer, 15 yıldır bu ülke siyasi istikrarsızlığın bedelini ağır ödedi. Yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle birlikte istikrarsızlığa son verilecek. Koalisyonlar, darbeler, askeri hükümetler hepsi parlamenter sistemin bize yaşattığı krizlerdi. Seçimler bittikten sonra kimin hükümet olacağı bilinmiyordu. Şimdi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milletimiz sandığı gidip, Cumhurbaşkanını seçiyor. Seçilen Cumhurbaşkanı 5 yıl kesintisiz hizmet yapması için direk hükümeti kuruyor. Diğer taraftan aynı gün milletimiz sandığa gidiyor ve TBMM’yi seçiyor. Siyasi istikrar için bu gerek ve şarttır dedi.

Başer, daha sonra vatandaşlar tarafından yöneltilen soruları cevapladı.

Bir önceki yazımız olan Akdağmadeni Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde mali genel kurul yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri