Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, TEOG birincisini ödüllendirdi

Yozgat’ın Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, TEOG sınavlarında Türkiye birincisi olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Berkay Çelik’i cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in makamında gerçekleşen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Şube Müdürü Şerif Doğan, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yunus Karadavut ve öğrencinin ailesi katıldı.
Ödül töreni sonrasında kısa bir açıklama yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, TEOG sınavlarında Türkiye birincisinin kendi ilçelerinden çıkmasının onur verici olduğunu belirterek “Türkiye genelinde toplam bin 84 öğrenci 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi oldu. İlçemizde sınava giren bin 130 öğrenciden birisi olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Berkay Çelik soruların tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye Şampiyonları arasına girdi. Kendisini başarısından dolayı kutluyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta 14 Şubat’ta 3 nikah kıyıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri