Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat Havalimanı Yatırım Programına Alındı

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Havalimanı projesinin, Yüksek Planlama Kurulu tarafından 240 milyon lira yatırım bedeli ile yatırım programına alındığını bildirdi.

Başer, yaptığı yazılı açıklamada, havalimanının yatırım programına alınmasıyla birlikte en kısa zamanda ihale sürecini tamamlayarak, Yozgat’a havalimanını kazandıracaklarını belirtti.

Havalimanı projesiyle ilgili bilgi veren Başer, şunları kaydetti:

Havalimanını, Alaca yol ayrımı üzerine yapacağız. Organize Sanayi Bölgesini de aynı bölge yapmayı düşünmekteyiz. Çevre yolu bağlantısı ve hızlı trenin entegre edilmesiyle birlikte Yozgat-Sorgun arasını ticaret merkezi haline getireceğiz. Havalimanımızın faaliyete geçmesiyle birlikte yatırımcılarımız ile gerek yurt içinde, gerekse yurt dışındaki hemşehrilerimiz Yozgat’ımıza daha rahat ulaşabilecekler. Yozgat’ımıza havalimanı kazandırılması noktasında öncelikle her zaman desteğini Yozgatı’mızdan hiç esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yozgat ile ilgili her türlü projede her zaman yanımızda olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Yozgat’ımıza hizmet noktasında şevkle mücadele verdiğimiz başta Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ olmak üzere Milletvekillerimiz Sayın Abdulkadir Akgül ve Sayın Ertuğrul Soysal’a teşekkür ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Hatalı park trafik akışını engelliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri