Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat Hayvan Sever Engelli, Ekmeğini Yavru Köpeklerle Paylaştı

Yozgat’ta donmak üzere olan köpekle birlikte 6 yavrusunu yalnız yaşadığı evine alıp, yemeğini paylaşan ihtiyaç sahibi hayvan sever engelli 58 yaşındaki Osman Arslan’a çoğu üniversite öğrencilerinden oluşan Hayvan Koruma ekibi üyesi gençlerle vatandaşlar sahip çıktı. Yozgat’ta 7 yıl önce geçirdiği beyin rahatsızlığı sonucu konuşma kabiliyetini büyük ölçüde kaybeden Osman Arslan, yalnız yaşadığı evinde zor şartlarda yaşam mücadelesi vermeye başladı. Arslan, sokakta donmak üzereyken bulduğu bir köpekle 6 yavrusunu evine alıp, yemeğini paylaştı. Köpekleri veterinere götürüp aşı yaptırmak isteyen engelli Aslan’ın durumu, veteriner hekimin dikkatini çekti. Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu hayvan koruma ekibi üyesi gençler, köpekle 6 yavrusunu besleyen engelli vatandaşa sahip çıkıp, evini boyayıp, eşyalarını yeniledi.

Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan hayvan koruma ekibi üyesi gençler, önce Aslan’ın evindeki eski eşyaları boşaltıp, boya ve badanasını yaptı. Evin temizliği yapıldıktan sonra hayırsever vatandaşların yardımıyla alınan kanepe, koltuk, buzdolabı ve mutfak eşyaları eve yerleştirildi. Ankara’da ahşap işleriyle uğraşan hayvan severlerden Osman Kaplan, Osman Aslan’ın durumunu Yozgat’taki hayvan koruma ekibindeki gençler vasıtasıyla öğrendiklerini belirterek şunları söyledi:

Osman amcamız, kendisinin bakıma ihtiyacı olmasına rağmen vicdanlı davranarak köpek ve yavrularına sahip çıktı. Evini ziyaret ettik. Kendisinin imkanlarının kısıtlı olmasına rağmen 6 yavru köpeğe baktığını gördük. Böyle vicdanlı birisi için biz de bir şeyler yapalım istedik. Hem amcamızın evini düzelttik, hem de köpekler için yuva yaptık. Böyle vicdanlı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyoruz.Yozgat Hayvan Koruma Ekibi olarak daha önce de 35 aileye gıda yardımında bulunduklarını belirten Osman Kaplan, yardıma muhtaç birisinin ekmeğini sokak hayvanlarıyla paylaşmasının kendilerini çok duygulandırdığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan İtalya’da aldıkları kursu Sorgun’daki meslektaşlarına aktaracaklar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri