Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’a çorba kültürünü aşılamak istiyor

Yozgat’ta kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çorba satışlarında artış olduğunu dile getiren Çorbacım İşletme Sahibi Hakan Taşkın, Yozgat’ta çorba kültürü oluşturmak istediklerini söyledi.
Kışın gelmesiyle birlikte çorba satışlarının arttığını ifade eden Hakan Taşkın, verdikleri hizmet nedeniyle vatandaşların memnun kaldığını dile getirdi. Taşkın ayrıca Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden biri olan arabaşı çorbasını hamuruyla birlikte hafta içerisinde Yozgat halkının hizmetine sunacaklarını da sözlerini ekledi.
Taşkın yaptığı açıklamada, “Yozgat’ta çorba kültürünü oluşturmak istiyoruz. Birçok ilde bu kültür yıllardır var. Yozgat’ta bunun eksikliğini hissettiğimiz için böyle bir yeri Yozgat halkının hizmetine sunmak istedik. Şu ana kadar vatandaşlarımız verdiğimiz hizmetten memnun. Çorba çeşitlerimizin arasına Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden olan arabaşı çorbasını da ekleyeceğiz. Hafta içerisinde arabaşını hamuruyla birlikte vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca arabaşının çorbasını kaz etiyle yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Sorgun’da kart postallık görüntüler oluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir