Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Yozgat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir dizi program düzenlendi.
Program Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Çelenk sunma programına Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleği olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, “Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan hayatları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren değerlendirme alışkanlığı kazandıran kişidir öğretmen. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal gaye ve hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Değerli öğretmen arkadaşlarım, başağın yetişmesine engel otlar değil, çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur” dedi.
Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programının ardından ise İl Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret ettiler. Ardından ise program Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinliklerle son buldu.

Bir önceki yazımız olan Yozgat ve Sivas'ta Kısa Dönem Erler Yemin Etti başlıklı makalemizde Dönem, Erler ve Etti hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri