Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta ’İhtiyacın varsa al, yoksa as’ kampanyası

Kampanya kapsamında kullanılabilir durumda olan ihtiyaç fazlası kıyafetler, sokakta kurulan askı vasıtasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyor. Kampanyaya destek veren vatandaşların giymediği, büyük veya küçük gelen kıyafetler, askıda toplanıyor. Kıyafet, ayakkabı ve yiyeceğe ihtiyacı olan vatandaşlar da askıdan aldıklarıyla ihtiyacını karşılamanın mutluluğunu yaşıyor.

Evinde kullanmadığı ihtiyaç fazlası kıyafetlerini verecek kimse bulamadığı için yola çıkan ve bulunduğu iş yerinin önüne kendi imkanları ile askı yaparak örnek bir projeyi hayata geçiren Yozgatlı esnaf Alper Doğru, duyarlı halk ve esnafın destekleriyle kazaktan pantolona, kabandan monta, ayakkabıdan gömleğe kadar topladığı kıyafetleri, ihtiyacı olan vatandaşlar askıdan alarak kullanıyor.

9 ay önce kampanyayı hayata geçirdiğini belirten Doğru, ihtiyacı olan vatandaşların buradan faydalanmasını istediklerini söyledi. Doğru,Ramazan ayında da bu uygulamamız devam ediyor ve halkımızın ilgisi çok büyük, kampanyaya karşı çok duyarlılar. Kullanmadıkları eşyaları buraya getirerek vatandaşların ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı oluyorlar dedi.

Bir önceki yazımız olan Kas hastası oğlunun tedavi giderleri için evinde mantar üretiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri