Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta Kütüphane Haftası kutlandı

Kütüphane Haftası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

27 Mart-2 Nisan 2017 tarihleri arasında kutlanan 53. Kütüphane Haftası törenine; Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfi İbiş, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kütüphane Haftasının önemine değinerek,Kütüphanelerin toplum için ne kadar önemli olduğunu her yıl düzenlenen kütüphane haftasıyla toplumun dikkatine sunuyoruz. Kitaplar hayat mücadelemizdeki bilgiyi taşıyan bizi hazır tutan müesseselerdir dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfi ibiş ise kütüphanelerin yaşam boyu öğrenmenin en önemli unsuru olduğuna dikkat çekerek kütüphanelere her kesin ihtiyacı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ise Yrd. Doç Dr. Alper Mumyakmaz tarafından katılımcılara günün anlam ve önemine dair konferans verildi. Tören sonunda en çok kitap okuyanlara Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Bir önceki yazımız olan Egemen Bağış: “Fitne mıknatısı gibi işleyen sistemi düzeltmezsek Türkiye devamlı tökezleyecek” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri