Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta otizm farkındalık yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanlığı Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen yürüyüş, Yimpaş AVM önünde başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşe Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Yürüyüş sonunda açıklamalarda bulunan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç,Her şeyin ilacı ilgi ve sevgidir. Bu çocuklarımıza toplum olarak yeterince sevgi ilgi göstermemiz lazım. Biz idare olarakta onların yanındayız. Hayatlarının kolaylaşması açından her türlü tedbiri alıyoruz. Mesele insanları hayata kazandırmaktır, insanları dışlamak değildir. Bu maksatla genel olarak engelli çocukları olan ailelerimizin çocuklarını saklamadan toplumla iç içe bu toplumun bir değeri olarak yaşatmaları gerekiyor. Yozgat halkını bu çocuklarımıza sahip çıkmalarını istiyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere trafik eğitimi verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri